Jak co roku, gdy duże mrozy nie pomagają zwierzynie w poszukiwaniu pożywienia Myśliwi z naszego koła wykładają karmę w miejscach do tego przystosowanych. Uzupełniamy również lizawki solą, która ma na celu dostarczenie zwierzynie mikroelementów, sól jest wykładana cały rok, intensywniej zimą. Wypadałoby nadmienić, że są to miejsca wyłączone z polowania.

 

Darz Bór!

poniedziałek, 28 październik 2019 13:30

DZIEŃ NAUCZYCIELA W RUDZIE - HUCIE

       11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Twardego ps. ,,Trzask'' w Rudzie Hucie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, Wójt gminy Ruda-Huta  Kazimierz Smal, Przewodniczący Rady powiatu  Jarosław Walczuk, przedstawiciele Koła Łowieckiego nr 23 ,,Szarak'' w Chełmie, emerytowani pracownicy oraz uczniowie. Kazimierz Smal Wójt Gminy Ruda-Huta wręczył nagrody składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na koniec wystąpił  Marian Rudnik, Kanclerz Kapituły Odznaczeń Łowieckich w Chełmie, który nadał szkole odznaczenie ,, Za zasługi dla Łowiectwa Okręgu Chełmskiego''. W uroczystości wręczenia odznaczenia uczestniczyli: Krzysztof Wojciechowski Prezes Koła Łowieckiego nr 23 ,,Szarak'' w Chełmie oraz łowczy koła Mirosław Blacha.

wtorek, 22 październik 2019 12:56

Introdukcja bażanta łownego

    Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w ramach introdukcji bażanta, wypuściliśmy do naszych obwodów łowieckich 200 szt. (po 50 szt. do każdego z obwodów).

 

 

(1951 – 2019)

 

W dniu 9 września 2019 roku odszedł do Krainy Wiecznych Łowów śp. Andrzej Szumera, który całym sercem i duszą poświęcił się strzelectwu, myślistwu i łowiectwu. Andrzej urodził się 10 sierpnia 1951 roku w Dorohusku. W szeregi Polskiego Związku Łowieckiego wstąpił w 1981 r. i pozostawał nim nieprzerwanie przez 38 lat. Członek Koła Łowieckiego nr 23 „Szarak” w Chełmie. W okresie swojej działalności bardzo silnie związany z naszym okręgiem – pracował w komisji strzeleckiej, oceny trofeów, szkoleniowej i egzaminacyjnej. Przez okres trzech lat był opiekunem naszej strzelnicy w Kumowej Dolinie. Zawsze aktywnie zaangażowany w jej funkcjonowanie i modernizację.

Wspominamy Andrzeja i takim pozostanie w naszej pamięci, jako wspaniałego i niezastąpionego towarzysza łowów, organizowanych zawodów strzeleckich - sędziego instruktora strzelectwa myśliwskiego. Zawsze pomocny, wielu nam pomagał przystrzeliwać broń i przywrócić jej sprawność techniczną. Lektor PZŁ. Można stwierdzić, że wychował kilka pokoleń myśliwych, którym przekazał swoją ogromną wiedzę. W swoim czasie właściciel i hodowca psów myśliwskich.

Ostatnie lata Jego życia charakteryzowała nieustająca pasja myśliwska i chęć wyjazdu w łowisko. Cóż z tego że serce i dusza chciały do kochanej Kniei, gdy zdrowie i siły odmówiły posłuszeństwa. Odszedł w czas rykowiska.

Niech umiłowana knieja wiecznie szumi nad jego mogiłą. Niech spoczywa w spokoju.

 

 

(1956 – 2019)

 

28 sierpnia 2019 roku na cmentarzu w Kumowie, pożegnaliśmy naszego kolegę Śp. Bogusława Janickiego.

W ostatniej ziemskiej drodze Bogusia wzięła udział liczna reprezentacja koleżanek i kolegów z naszego koła. Pożegnaliśmy człowieka godnego szacunku, który dla wielu z nas był przyjacielem, kolegą.

Myśliwska część Jego drogi życiowej związana była nierozerwalnie z naszym kołem, którego był wieloletnim członkiem.

Dla nas przede wszystkim towarzyszem wypraw myśliwskich, pełen pasji, zawsze energiczny, chętny do pomocy wszystkim potrzebującym. Ale też cichy, opanowany pełen głębokiej wiary. Aktywnie uczestniczył w działalności Koła, był zawsze dostępny z wielką troską i zainteresowaniem utożsamiał się z sukcesami i z problemami naszej działalności.

Takim GO zapamiętamy.

Niech Bóg prowadzi Go po niebieskich łowiskach. Niech Mu knieja szumi wiecznie. Niech Spoczywa w spokoju.

 

(1940-2019)

27 lutego 2019 roku w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Chełmie przy ul. Mościckiego, pożegnaliśmy Śp. Teofila Bojkowskiego. W ostatniej ziemskiej drodze Kolegi Tolka wzięli udział przedstawiciele władz okręgowych, poczty sztandarowe, hejnaliści oraz liczna reprezentacja kolegów z naszego koła. Pożegnaliśmy człowieka godnego szacunku, który dla wielu z nas był przyjacielem, kolegą.

Myśliwska część Jego drogi życiowej związana jest nierozerwalnie z Kołem nr 23 Szarak w Chełmie, którego był wieloletnim członkiem, działał w Zarządzie koła, był jego prezesem. Wiele lat uczestniczył w pracach Komisji Rewizyjnej. Za swoją działalność łowiecką odznaczony najwyższymi medalami łowieckimi łącznie z nadaniem tytułu Honorowego Członka Koła.

Dla nas przede wszystkim Kol. Tolek był towarzyszem wypraw myśliwskich, zawsze energiczny, aktywny pełen pomysłów z humorem i chęcią pomocy wszystkim potrzebującym, zawsze otwarty na innych ludzi.

Wierze, że właśnie Takim GO zapamiętamy.

Niech Mu knieja szumi wiecznie. Niech Bóg prowadzi Go po niebieskich łowiskach. Niech spoczywa w spokoju.

( 1937 – 2018 )

16 lipca 2018 roku na cmentarzu w Przysółku, pożegnaliśmy naszego kolegę Śp. Józefa Baryłę.

W ostatniej ziemskiej drodze Józka wzięła udział liczna reprezentacja kolegów z naszego koła.  Pożegnaliśmy człowieka godnego szacunku, który dla wielu z nas był przyjacielem, kolegą.               

Myśliwska część Jego drogi życiowej związana była nierozerwalnie z naszym  kołem, którego był wieloletnim członkiem.

Był Honorowym Członkiem Koła, prowadził wiele polowań zbiorowych.

Dla nas przede wszystkim był towarzyszem wypraw myśliwskich, zawsze energiczny, aktywny, gotowy nieść pomoc potrzebującym. A jednocześnie opanowany, wyciszony pełen głębokiej wiary.

 Aktywnie uczestniczył w działalności Koła.

Takim GO zapamiętamy.

Niech Mu  knieja szumi wiecznie. Niech Bóg prowadzi Go  po niebieskich łowiskach.

Niech spoczywa w spokoju.

Walne Zgromadzenie odbędzie się w dniu 13 maja 2018 roku (niedziela) o godz. 10.00 w auli nr 007 PWSZ w Chełmie przy ulicy Wojsławickiej 8b.

    Kolejny już raz w 2018 r. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie i Koło Łowieckie nr 23 szarak w Chełmie, zorganizowało zajęcia terenowe "Zimowym Tropem". W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych Szkoły podstawowej w Rudzie-Hucie pod opieką Pani Barbary Gałus i Agnieszki Lewak.

    Mimo kalendarzowej wiosny , w lesie panowała jeszcze na dobre zima. Całość trasy młodzież pokonała myśliwską podwodą zaprzęgniętą do ciągnika. Tym razem "Zimowe Tropy" przeprowadziły nas przez historyczne miejsca Chełmskiego Parku Krajobrazowego: symboliczną mogiłę Nikołaja Grigoriewicza Markina, odznaczonego Orderem Czerwonej Gwiazdy radzieckiego pilota, którego samolot rozbił się w tych lasach strącony przez niemieckiego messerschmitta oraz miejsce potyczki oddziału partyzanckiego AK-WIN pod dowództwem majora Fali z oddziałem UB-NKWD. Uczniowie w tycz miejscach usłyszeli o szczegółach tamtych wydarzeń od Pani Barbary Gałus, nauczycielki w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie, która nie tylko zapoznała ich z historycznymi faktami , ale również ze wspomnieniami okolicznych mieszkańców, bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń. Pod tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy AK młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

   Po tej części zajęć rozpoczęły się warsztaty z rozpoznawania tropów zwierząt. Młodzież zaopatrzona w Poradniki małego tropiciela odnajdywała ślady i pod opieką pracowników parku oraz myśliwych starała się rozpoznać jakie zwierzęta je pozostawiły. Na zakończenie uczestnicy mogli się ogrzać przy ognisku rozpalonym w samym środku Czułczyckiego lasu i posilić się kiełbasą ufundowaną przez Koło Łowieckie nr 23 szarak w Chełmie.

 

piątek, 06 kwiecień 2018 07:03

ASF

Strona 1 z 2
na górę