Utworzono: 14 maj 2021

Chciałbym się podzielić informacją o konkursie o tematyce przyrodniczo-łowieckiej: „Przyrodnicze Łowiska 2021”. Organizatorami Konkursu są: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Przedmiotem konkursu są fotografie przyrodniczo – łowieckie, czarno-białe i barwne wykonane dowolną techniką. Na konkurs można zgłaszać fotografie obejmujące następującą tematykę: sceny myśliwskie, fauna i flora, krajobraz przyrodniczy.

 

Gorąco zachęcam do udziału w Konkursie oraz do podzielenia się tą informacją z przyjaciółmi!

Z myśliwskim pozdrowieniem, Darz Bór!

Załączniki:

Karta zgłoszenia
Informacje ogólne
Regulamin konkursu
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


Utworzono: 01 marzec 2021

Zimą, gdy wszystko jest zmrożone, ptactwo takie jak np. bażant, kuropatwa w naszym łowisku ma problem z znalezieniem pożywienia, dlatego koledzy z naszego koła wykładali do podsypów zboże dla tzw. pióra w naszej gwarze. Zboże wykłada się w podsypy zadaszone, aby korzystające zwierzęta nie były łatwym celem dla drapieżnika latającego, podsypy mają dostęp z każdej strony, aby nie były klatką karmiąca lisy.

Z myśliwskim pozdrowieniem, Darz Bór!

Utworzono: 07 luty 2021

Jak co roku, gdy duże mrozy nie pomagają zwierzynie w poszukiwaniu pożywienia Myśliwi z naszego koła wykładają karmę w miejscach do tego przystosowanych. Uzupełniamy również lizawki solą, która ma na celu dostarczenie zwierzynie mikroelementów, sól jest wykładana cały rok, intensywniej zimą. Wypadałoby nadmienić, że są to miejsca wyłączone z polowania.

 

Darz Bór!

Utworzono: 27 styczeń 2021

11 lipca 2020 roku odbyły się mistrzostwa o Puchar Okręgu na strzelnicy PZŁ ZO Chełm w Kumowej Dolinie. Koledzy z naszego koła drużynowo wywalczyli pierwsze miejsce z wynikiem 1152pkt, tym samym nasze koło zostało Mistrzem Okręgu 2020.

Skład Drużyny:

Andrzej Bednarczuk
Marcin Troć
Mateusz Zieliński
Piotr Zieliński

na górę